Canlı SEO Deneyi

Bildiğiniz üzere SEO yani arama motoru optimizasyonu üzerine çalışmalarımı yoğun biçimde sürdürmekteyim. SEO öğrenirken en büyük sıkıntım konuların çok havada kalması, sürekli teori üzerine çalışmaktı. Yani öğrenme sürecinde adım adım teorinin pratiğe dökülmüş halini göremiyordum buda SEO öğrenirken sürecin benim açımdan uzamasını  neden oldu. Bu sebepten ötürü  Netvent’te   başladığım deneysel bir çalışmada SEO teorisini pratiğe dökmeye ve bunu her hafta yazacağım yazılarla sizlerle paylaşmak istedim.

Kısaca Canlı SEO çalışmamı özetlemek gerekirse eskrim.co web sitesini eskrim anahtar kelimesinde ilk 10-20 sonuç arasına 6 ayda sokmaya çalışacağım. Bu süreçte yaptığım çalışmaları da adım adım yayınlayacağım. Bu çalışmanın özellikle SEO’ya yeni başlayanlar için çok faydalı olacağına inanıyorum. Önce iç SEO çalışmaları ile site içi teknik eksikleri gidermeye başladım. 2 haftalık süreçte sitemap gibi, meta title ve meta discriptionlar gibi bir çok eksiği giderdik. Artık yavaş yavaş dışarıdan link edinme çalışmalarına başlayarak sitemin eskrim konusu üzerine güçlenmesi ve otorite olması yolunda adım atmaya başlayacağım. Böyle adım adım eskrim ve eskrim ile ilgili diğer anahtar kelimelerimde yükselişi canlı olarak gözlemleyebileceğiz. Konuyla ilgili Canlı SEO yazıma  mutlaka göz atmanızı ve okumanızı tavsiye ederim. Özellikle SEO öğrenme sürecinde takıldığınız her noktada sorularınızı bekliyoruz.

SEO çalışmam sırasında kullandığım araçları da listeleyerek bu yazımı noktalandırmak istiyorum. Anahtar kelimelerin takibi için semalt.com , SEO görünürlüğü için searchmetrics.com , domain değerlerimi ölçümlemek için majestic.com ve moz.com ‘un araçlarını kullanmaktayım. Bu araçların hepsi paralı araçlar olsada emin olun ücretsiz üyelikle verdikleri kullanımlar bile sizlere çok çok yetecektir. İlerleyen süreçte linkresearchtools ‘u da bu listeye ekleyeceğiz. Belirtiğim gibi gün ve gün takip için twitterdan beni ve #canlıSEO hashtagını takip edebilirsiniz.

Maestro hakkında

Çankaya Eskrim Takımı Başkanı

03 Haziran 2015 tarihinde SEO içinde yayınlandı. Kalıcı bağlantıyı yer imlerinize ekleyin. Yorum yapın.

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: